ARADIĞIN HERŞEY BURADA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haftanın Analizleri

Haftanın Analizleri Empty Haftanın Analizleri

Mesaj  Admin Perş. Kas. 22, 2007 3:59 pm

Kemal Erdem: Sezona fırtına gibi giren Boston Celtics'den başlayalım bu hafta. Ne bekliyordun, ne buldun?

Kaan Mert: Açıkçası beklenen bir durumdu Boston'un Regular'ı forse etmesi ancak onların her zaman bu tempoda gitmeyeceği de bir gerçek . Bu beş galibiyet biraz da rakiplere bağlı sanki . Şu ara sıkıntı yaşayan Wizards , Raptors , Nets hatta Denver gibi ekiplere karşı kazandılar . Ellerinde büyük güç var elbette . Zaten başta Garnett takıma pozitif katkı sağlıyor . Büyük üçlüsü de zaten maç başına 68 sayı gibi bir rakam ile oynuyor . Bunun yanında Ray Allen'ın Nets maçında bizlere gösterdiği ribaunt yeteneği , Garnett'in elinin altında olan ve bu sene daha bi verimli olan asisst yeteneği de cabası ..

Kemal Erdem: Açıkçası bende Boston'ın bu performansını rakiplere bağlıyorum. Daha doğrusu Pistons, Spurs, Suns, Dallas gibi takımlarla oynamadıkları sürece bu sonuçları pek ölçü olarak görmüyorum.

Pierce-Garnett-Allen üçlüsünün şuanki top paylaşımı dengeli. Ancak ilerde bu böyle devam eder mi yoksa işler sıkılaşınca durum değişir sorunlar başlar mı?

Kaan Mert: Başlar gibime geliyor . Bu kadar yıldız dolu bir takımda sorun olmaması zaten mantık dışı bir olay . Topu elinde seven bir kaç ismi kadrosunda barındıran her takımda bu tip sorunlar boy gösterir.

Kemal Erdem: Bunu zaman gösterecek tabi. Peki Bulls'un durumu için ne diyeceksin. Felaket bir başlangıç yaptılar ki bana göre Skiles gidici ve Bulls'da her an herşey olabilir gibi duruyor. Sence baş sorumlu kim?

Kaan Mert: Baş sorumlu Paxson'dur bunun başka bir açıklaması yok . Bulls son bir kaç sene içinde off-season'da o kadar büyük hatalar yaptı ki sorunların gelmemesi mümkün değildi zaten .Son örneğini de Ben Wallece ile yaşıyoruz . Para konusunun patlak vermemesi zaten elde değildi . Taraftarlarda isyanda . Koç ne yapsın bu durumda . Büyük ihtimal sorumlu onu ilan ederler gidende o olur ama balık baştan kokar ve bu işlerin böyle olmasındaki tek neden Paxson'dır .

Kemal Erdem: Detroit için ne diyeceksin. Yine beklenildiği gibi iyi başladı. Sen bu sene Detroit'den ne bekliyorsun. Bir kesim Final derken diğer kesim erken havlu atar diyor.

Kaan Mert: Detroit her zamanki gibi başladı sezona . Aslında sezon öncesinde kadro itibariyle bakıldığında az önce konuştuğumuz Bulls Detroit'i normal sezonda sollar deniliyordu ama daha bu haftadan görüldü ki bir sakatlık yada herhangi ciddi bir durum olmaz ise Detroit yine Merkez Grubu'nu taşır . Tabi onu zorlayabilecek tek bir takım var oda Boston Celtics bana göre . Şu 10 günlük performansalra bakıldığında Detroit'i zorlayabilen başka takımın çıkması zor gözüküyor . Boston'un da savunması yerinde dirençli takımlara karşı neler yapabileceğini daha görmedik .

Kemal Erdem: Merkez demişken Cavaliers için neler söylemek istersin. Çok sıkıntılı bir başlangıç yaptıkları gerçek..

Kaan Mert: Cavs'ın sıkıntısı zaten Off-season'da başladı . Varejao ve Pavlovic sorunsalından ne bir hamle yapmaya ne de piyasa yapmaya vakitleri kaldı . Sonuçta bu iki isimle de anlaştılar ancak LeBron çok yalnız kalıyor takımda bu bir gerçek . Zaman zaman Gibson yaptığı katkılar ile onun yanında parıldasa da unutmamak lazım daha ikinci senesinde .

Kemal Güneydoğu'ya da değinmekte fayda var ? Sen grupta sezon öcnesi favoriler arasında gösterilen Wizards ve Heat'in daha galibiyet alamamış olmasını neye bağlıyorsun ?

Kemal Erdem: Güneydoğu son derece sıkıntılı bir grup oldu çıktı açıkçası. Miami'nin düşüşünde Wade etkisi bariz. Miami elbet bir şekilde Wade'in dönüşüyle toparlanacaktır ancak Wizards olayı çok farklı. Victor Hugo'yu bilirsin Sefiller diye bir kitabı vardı. Eddie Jordan sunar Sefiller-2 Wizards versiyonu.

Arenas konuştuğu kadar oynasa belki durum değişir desemde sence o pota altıyla ne yaparlar?

Kaan Mert: Hiçbirşey . Wizards'ın bir sistemi bile yok zaten bu sene izlediğim kadarıyla .Topu Arenas'a ver , Jamıson'a ver ve seyret . Tek yaptıkalrı bu . Pota altı olmadan play-off'ta üst tura çıkmayı bırak güçlenen Doğu'da play-off dahi yapamazlar .

Kemal Erdem: Orlando ve Hido için bir şeyler söylemek lazım. Hido inanılmaz başladı. Magic'de hücum muslukları açıldı. Küçük çaplı bir Suns ezgisi görüyoruz. Ki Howard'da Shaq olma yolunda etki bazında.

Kaan Mert: Yani Orlando yavaş yavaş ritmini buluyor .Bunda Van Gundy'nin getirdiği hızlı oyun anlayışının da önemli bir etkisi var . Geçen seneden çok farklı Orlando . Lewis'te parasını alıp yatmadı bu da önemli Orlando için . Şu an Hedo - Howard ve Lewis doğru olanı yapıyor doğru olanı oynuyor bu da kazanmalarını sağlıyor .

Kemal Erdem:Bu hafta anlaşılan Doğu'yu konuşuyoruz. O zaman Atlantik için bir kaç değerlendirme yapalım. Knicks, Nets, Celtics, Raptors, 76ers ne diyeceksin?

Kaan Mert: Atlantik'de aslında sıkıntılı bence . Doğu'da geleceğini rahatça görebildiğim tek grup Merkez Grubu'dur . Boston'u zaten konuştuk . Bu tempoda giderlerse grubu lider bitirecekleri ortada çünkü daha diğerlerinin kayda değer bir oyununu görmedik . New York ve Toronto kalan diğer ikiliye göre bariz bir şekild üstün olsa da şu ara uzun bir maraton bu ne olacağı hiç belli olmaz . Nets'te aslında şu anda galibiyet bazında Boston'un hemen arkasında duruyor olsa da öyle aman aman bir takım değil . Jefferson şu ara çok formda onun etkisi yoksa ne Kidd nede Carter eski performansından çok uzak bu sene . Kidd ynie birşeyler yapmaya çalışıyor ama Carter aldı paraları , nasıl yesem derdinde .

Kemal Erdem: Nets konusunda sana katılıyorum. Peki Toronto'nun inişli-çıkışlı grafiği için ne diyeceksin. Bir bakıyorsun eziyor bir bakıyorsun saha da yoklar.

Kaan Mert:Bende anlamadım bu durumu . Toronto iyi takip ettiğim bir takımdır ama bu durumları beni de şaşırtıyor . Örneğin bi Bucks maçında pota altı üstünlüğünü rakibe veriyorlar ve kaybediyorlar ancak bir sonraki maç Bulls'u duman ediyorlar . Anlamak zor onlarıda ancak yavaş yavaş kendilerini bulup işleri yoluna koyacaklardır eminim .

Kemal Erdem: Son olarak bu hafta Doğu'yu ele aldık öyle bitirilerim. Şuanda Doğu'da genel olarak tablo nasıl Sence Zirve adayları kimler?

Kaan Mert: Zirve adaylarından bahsetik zaten yukardaki konuşmalarımızda . Şu an Detroit ve Boston zirve için yarışacak kapasitedeler . Sezon daha yeni başaldı herkez oyununu , sistemini bir rayına oturtsun o zaman daha sağlıklı bir yorum yapılabilir ancak izlediğimiz kadarıyla bu ikisinden başak zirve adayı yok.

Kemal Erdem: Sürpriz adayın kim olur?

Kaan Mert: Orlando bu yıl büyük bir çıkış yaptı onu göstermeden olmaz bu konuda . Bunun dışında bir Pacers'tan bekliyordum aam iki maç iyi gittiler yalan oldular . Şu an için hele bi Wade gelsin de diyorum , Miami o zaman çıkış yapacaktır . Bunun dışında Toronto ve Knicks ..

Kemal Erdem: Benimde sürpriz adaylarım Toronto ve New York. Wade'in dönüşüyle Miami tekrar potaya girecektir. Bu hafta Doğu'yu konuştuk. Artık haftaya Batı'yı konuşmak dileğiyle diyelim..
Admin
MaH!R
MaH!R

https://acsc.yetkin-forum.com

- Similar topics